• Erasmus + v školskom roku 2022/23

• Stredná odborná škola získala aj v tomto školskom roku grant na realizáciu projektu Erasmus+
            číslo 2022-1-SK01-KA121-VET-000057057.

V rámci projektu plánuje vyslať na mobilitu do zahraničia celkom 34 žiakov a 8 učiteľov.

Mobilita je odborná stáž žiaka v partnerskej škole, kde sa zúčastňuje praktického vyučovania. Je určená pre žiakov prednostne  tretích ročníkov študijných odborov (štvrtý ročník študijného odboru obchodná akadémia-bilingválne štúdium). Stáž trvá dva týždne a je plne financovaná z grantu Erasmus +. Žiaci sú na stáži sprevádzaní učiteľmi. Stáž sa započítava do štúdia a je vyhodnotená v odbornom predmete.

Žiak sa na stáž môže prihlásiť prostredníctvom triedneho učiteľa alebo koordinátora projektu Erasmus+. Výber žiakov sa uskutoční na základe výberových kritérií schválených riaditeľom školy.

Partnermi projektu sú školy a inštitúcie v Českej republike, v Chorvátsku a v  Španielsku.

Bližšie informácie k projektu dostanú žiaci, pre ktorých je určený.

Ing. Janka Dežerická, koordinátor projektu Erasmus+