• Erasmus + mobilita žiakov v Plzni

• V dňoch 27.11.2022 až 10.12.2022 sa piati študenti tretieho ročníka odboru mechanik počítačových sietí zúčastnili stáže na Strednom odbornom učilišti elektrotechnickom v Plzni v rámci projektu Erasmus+KA1. V rámci tohto pobytu absolvovali dva týždne výuky v odborných učebniach tejto školy. V elektrodielňach si vyskúšali zapájanie trojfázových zásuviek, svetiel, rozvodové skrine pre pásové linky . Programovali otáčanie motorov, vŕtačky a tiež získali základy programovania v Arduine.  Zaujímavá bola aj exkurzia v závode MD elektronik, ktorá vyrába káblové prípojky do väčšiny známych značiek aut a to všetko na vysokej úrovni automatizácie.

V poobedných hodinách objavovali  krásy historického centra Plzne a  prezreli si plzenský pivovar, kde sa dozvedeli veľa z histórie vzniku plzenského piva a aj o jeho súčasnej výrobe .

Cez víkend boli na výlete v Prahe, kde im sprievodkyňa priblížila hlavné dominanty tohto meste ako Hradčany, Karlov most, orloj na Staromestskom námestí a Václavské námestie a zažili predvianočnú atmosféru.

• Erasmus + stáž žiakov odboru elektrotechnika

• V decembri 2022 absolvovali 6 žiaci študijného odboru elektrotechnika 2 týždňový pobyt na Strednej škole elektrotechnickej a energetickej v Sokolniciach. Získavali nové praktické zručnosti v montáži káblových zväzkov, v pájkovaní, ale aj v programovaní robotov a 3D tlače. Zaujímavé informácie sa dozvedeli o prácach pod napätím. Vo voľnom čase spoznávali prírodu moravského krasu, navštívili múzeum vojenskej techniky, planetárium a zabavili sa pri bowlingu a motokárach. Zo stáže si odnášajú nielen skúsenosti, ale aj zážitky.