• Školská jedáleň - zmena cien za stravovanie od 1.6.2022

• Od 1.6.2022 sa menia ceny za stravovanie v školskej jedálni nasledovne:

Stravovanie žiakov

- celodenná strava pre žiakov ubytovaných na Školskom internáte  5,30 EUR

- obedy pre žiakov 2,10 EUR

Stravovanie zamestnancov

Cena stravného lístka 3,50  EUR s DPH, zamestnanec si hradí 1,30 €

Strava poskytovaná pre cudzích stravníkov

Cena stravného lístka 3,50  EUR s DPH

• Školský internát - poplatok za ubytovanie

• V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia Trenčianskeho samosprávneho kraja č. 43/2022 sa zvyšuje od 1.6.2022 mesačný príspevok žiaka na ubytovanie v školskom internáte na 25,- eur za mesiac.

Zákonný zástupca žiaka uhrádza príspevok vopred do 20. dňa kalendárenho mesiaca, ktorý predchádza mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza a to  bezhotovostne na bankový účet SK70 8180 0000 0070 0050 6281.

• Upozornenie pre žiakov a ich zákonných zástupcov

• Na základe opatrení vydaných Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR vyplývajú pre všetkých žiakov a ich zákonných zástupcov nasledovné povinnosti:

V prípade, že zákonný zástupca alebo dospelý žiak má podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy. Ak ide o plnoletých žiakov, plnia uvedené povinnosti osobne. Ak ide o žiakov, ubytovaných v školskom internáte, uvedené povinnosti na nevyhnutne potrebný čas plní školský internát, a to aj v prípade plnoletých ubytovaných žiakov.

• Projekt Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu je predĺžený

• Projekt "Medzinárodné mobility-nástroj získavania skúseností" je predĺžený do 31.5.2022. Žiaci a pedagogickí zamestnanci vybraní na realizáciu mobilít do partnerských škôl v Estónsku, Bulharsku a Českej republike môžu teda absolvovať stáže aj v priebehu šk. roka 2020/21 aj 2021/2022. O nových termínoch stáží budeme rokovať s partnermi a budeme včas  informovať.

• Zmluvy, faktúry a objednávky

• Stredná odborná škola, Lipová 8, Handlová zverejňuje zmluvy, faktúry a objednávky podľa zákona č. 382/2011, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám. Zverejňovanie verejných obstarávaní podľa č. zákona č. 343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní.
            SOŠ Handlová sa v čo najväčšej miere snaží o dodržiavanie platnej legislatívy v oblasti prístupnosti webových stránok, a to najmä zákona 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy v znení neskorších predpisov a platného výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch informačných systémov verejnej správy.
            SOŠ Handlová si je vedomá nedodržania štandardov v niektorých častiach stránky, kde zverejňuje dokumenty, doručené škole výlučne klasickou poštou (zmluvy, dohody). Ide o dokumenty, ktoré škola netvorí ani nepripomienkuje a nemá k dispozícii zdroj príslušných textov v elektronickej forme, preto zverejňuje informáciu v jedinej dostupnej forme ako naskenované texty.

• Zmena názvu školy

• Na základe Dodatku č. 2, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zriaďovacej listiny Spojenej školy, Lipová 8, Handlová s organizačnými zložkami Stredná odborná škola, Lipová 8, Handlová a Stredná priemyselná škola, Lipová 15, Handlová so sídlom Lipová 8, 972 51 Handlová, číslo: T/2007/03886 zo dňa 22.08.2007, schváleným Zastupiteľstvom Trenčianskeho samosprávneho kraja dňa 25. 2. 2009 uznesením číslo 663/2009 sa dňom 1. marca 2009 mení názov organizácie, ktorý znie:
            Stredná odborná škola, Lipová 8, Handlová (skrátený názov "SOŠ Handlová").
            IČO organizácie 42024471 sa nemení.
          • Vznik tejto www stránky

• Vítame Vás na podstránke Strednej odbornej školy v Handlovej. Tieto stránky slúžia pre Vaše informácie o výchovno-vzdelávacom procese na našej škole.